01.09.   ApeX                                                                                  Thrash Metal

             Rajalla

             Blackment

02.09.   Naer Mataron (GRE)                                                         Black Metal

             Sielunvihollinen

             Aegrus

08.09.   Normistake                                                                        Alternative Rock

             Violent Fever                                                                     Hard Rock

             Too Hot For Radio                                                            Pop Punk

09.09.   Suamenlejjona                                                                  Suomirock

             rautArska

             StoneSoul

             Tohtori Seppälä

14.09.   Maya Paakkari

             TBA

15.09.   Deceitome (EST)                                                               Death Metal

             Fesrerday

             Wrathrone

             Repression

16.09.   SoulHealer                                                                         Heavy Rock / Metal

             Bloody Hell

             Stud

22.09.   TBA Cover Dance Music

23.09.   The Remnant Waltz                                                          Rock / Bluesrock

             Second-Hand Apes                                                          Altternative Rock

             Otherhood                                                                         Alternative Rock

29.09.   Rippikoulu                                                                         Death Metal

             Pestigore

             (Psychoparalysis)

30.09.     

05.10.   Riff Action Family (RUS)                                                  Rock / Metal

06.10.   Tommy Vitaly (ITA)                                                            Power Metal

             Astralion

             Blackment

07.10.   Soulwound                                                                        Metal

13.10.   Kormus                                                                              Suomirock

             Dynamo

14.10.   Volymian                                                                            Heavy Rock

             Syvät Vedet

             Everfrost                                                                            Power Metal

20.10.   TBA                                                                                    Rockabilly

21.10.   Planistry                                                                             Rock

              Prime Time Violence

              The Scions

27.10.   Rebound                                                                            Rockabilly

             Save The Last Dance                                                        Pop / rock

28.10.   Silver Bullet                                                                       Symphonic Heavy Metal

29.10.   Psilocybe Larvae (RUS)                                                    Doom Metal

             Frailty (LAT)

             Woe Unto Me (BLR)

             Nebulae Come Sweet (BLR)

03.11.   Yksityistilaisuus 18-02

04.11.   Kuoleman Galleria                                                           

             Kaunis Kuolematon

10.11.

11.11.   Nicky Rothen & Tony Narrows                                         Acoustic

17.11.   Monolicht                                                                           Black Metal

             Kausalgia

             Charnel Winds

18.11.   Alabama Kush                                                                   Proge / Stoner / ym.

             Bloody Heathen                                                                Deathstoner

             The Wandering Midget                                                     Doom Metal

             Astral Sleep                                                                       Proge Doom

24.11.   Invisible Enemy                                                                 Metal

             Sacrament                                                                          Thrash Metal

             Random Fly                                                                        Heavy Metal

25.11.   As I May                                                                              Heavy Metal

01.12.

02.12.   Blackedge                                                                          Metal

08.12.   Yksityistilaisuus 18-22

09.12.

15.12.

16.12.

29.12.

30.12.

31.12.

________________________________________________________________________


BAR ROCK BEAR  kiittää bändejä


Teitä palveli: Myyjä - Jupiter - Scales - Diäb Soulé

Lubricant - Cumbeast - Cannibal Accident - Galvanizer - Instant - Organ Grinder - Korpsesoturi

Brainless People - King Of None - Diregod

Face The Legacy - Revolverz - King Coyote - Kenttäoikeus - Travel With Us

Nuke Mutants - Skidmarkz - El Grende plays Misfits

Wömit Angel - Morgan - Huoripukki - Veljien Sielut - SleazeOfPie plays Blackcurrent

Methane (SWE) - Rajalla - StoneSoul - Khiral

Miro Kanth - Nobody - Ylde - Black Crucifixion - Goats of Doom - Excuce

Pretty Wild Ones - Sixgun Renegades - Prime Time Violence - Dirty Thieves

Hotbones - Bluesnake - The Blue Rhythm Combo

Broke & Unemployed - Nobody Acoustic - Muddy Moonshine - MOOD´z - Pax America

The Blue Moon Rocker - Massive Fergussons - Sixty Special

Soulglass - 4Order - Numento - Your Royal Madness

Shade Empire - Dead Shape Figure - Gladenfold - Versus Affect

Cross The End - Crimson Day - Tocornal - Blackment - StoneSoul

The Backstabbers - Majesties - Pohjoinen - Snipe Drive - Bad ManKeys

Mysteria Mortis (RUS) - The Remnant Waltz - Sielunrepijä

Nightsryke - Retrial (RUS) - Angel Sword - Ymir´s Blood

Gloomy Grim - Daat (RUS/FIN) - Astral Corpse - Musta Paavi

Korgonthurus - Curse Upon A Prayer - Blood Chalice - Sielunvihollinen

Muddy Moonshine - Reserve Road Trio - Solid Waste - Vuolla 

Iron Wrist plays Motörhead - King Coyote - Gangland - Revolverz - Brainsaw

Bad Apples plays Guns N` Roses - Skin & Bones - Hurricane Ride - Bar Divers

Void In Black plays Black Sabbath - Hell Riders - Solid Waste - Hotbones

Illusions Dead - Spell of Torment - Vinnforst - Rienaus

Spiha - Yelmore - Fun Gun Roulette - Molly Moonstone

Too Hot For Radio - Teitä palveli: Myyjä - Demokraattinen Tasavalta - Radioactive Pineapple

Fimbulvinter (RUS) - Charnel Winds - Tuhonsiemen - Blackhearted

Malum - Khaospath (SWE) - Perdition Winds - Daemonarchia

Coresoerd (EST) - Refusal - Wrathrone

Beating Dead Meat - Deathproof - ApeX - Overdoze

CreTura (NOR) - Amanita Virosa - Blackedge

Negura Bunget (ROM) - Antagonist Zero - Inquity

DFC - Oo Wee 55 - Greased Lightning

Skylight Parade - Legionnaire - Rätäk - Chevalier

Inferia - Feral Chaos - Unohdettu Tulevaisuus - Muilutus - Hyggelig

Symphony Of Shadows - Blackment - Hell Riders - Damage Limit - Majesties

Geezers - Muddy Moonshine - Zombie Rodeo - Radux - Strider - StoneSoul

The Howlin´ Boozers - Kausalgia - Earthgrave - Cross The End - Stares - Too Hot For Radio

Hurricane Ride - Gangland - Rising Unicorn - Pinky Bleu

A.R.D. (BRA) - Pohjoinen - Säteilevä Poika - Reflection Dies - Illusions Dead - Stormic

Thou Shell of Death (EST) - Kalmankantaja - Kyy - Deathkin

Cavus - Rienaus - Tuhonsiemen - Graveborne

Amputory - Devenial Verdict - Instants - Nation in Despair

Control Snov - Johtaja Arsson Perheineen - Syyttömät

Iron Wrist - Katala Yritys - Rajalla - Wyrm Sub Terra (EST) - Soulwound - TakaLaiton - Khiral

Necropsy - Cannibal Accident - Lubricant - Khiral - Organ Grinder

Valkonen Heteromies - Vastaanottolaiset - Grotesque Gallery - Neljän Väärä

Rebound - Coyotes - Jussi Pitkänen - Zoet - Ylde - Disable - Baron - Cross The End

The Rockanites - Oo Wee 55 - The Lo-Lites - Unhoped - ApeX - Maniac Abductor - Torchia

Hatefury - Vihamieli - Huoripukki - Black Mass Pervertor

Telaketju - Flophouse Phonics - Snipe Drive - EWC

Nihile - Ravage Ritual - Mind Chaos - Circling The Drain

Kuoleman Galleria - Irvikuvotus - Ludicrous

Anza Maloney & Superhessu - Teemu Ahlfors Trio - Pitchblack Bodies - Jaakko & Jay

Grotesque Gallery - Random Seizure - Northern Genocide - Supreme Havoc - Horizon Of The Mute

Varietee83 - Johnny B. ja Pimeyden Ystävät - ASSI ILONA

Crimson Day - Ever Circling Wolves - Drug Of Choice

Solid Waste - Yelmore - The Backstabbers

Serpico - Judas Avenger - Hurricane Ride - Jack Ryder

Volymian - Hope - Suamenlejjona - Paattaukko - Blackment - Tohtori Seppälä

Kerosiini - Nuoret Sankarit - Katujen Äänet - Have You Ever Seen The Jane Fonda Aerobic VHS?

Iskelmäradio - All Over Maniacs - Kumikameli

Watery - Crucify The Faith - Kneel Before The Death - Versus Affect

Stud - The Blue Moon Rocker

Amoth - Standing Ovation - Bloody Hell

Re-Armed - Soulwound - Rajalla - Sacrament

All Rise - Celesti Alliance - End Of Aeon - Drearyym - Earthgrave

None Dare Call It Conspiracy - SoulHealer - Buenos Tiempos

Hot Kommunist (EST) - Destiny Ocean - Carbine - Pesusienet Ehdolla

Astralion - Mad Hatter´s Den - Metallileka - Blackment

Cavus - Purtenance - Galvanizer - Between Bodies - Deburial

Juha Numminen - Too Hot For Radio - Blame Tom - Anna Kokkonen

Harriet ja Käpypojat - Vastaanotolaiset - Satyagraha - Tragic Kids - Scycry

Ylde - Mitja Kojo - Sleazeofpie plays Blackcurrent

Unhoped - ApeX - External - Oppressive - Rival Cause

Stone Soul - Dogtor - Valkonen Heteromies - Tocornal - Slack Haddock Band

Peput plays Eput - Winterthroned - Falling From Grace - Earthgrave - Bad Apples - Yelmore

Sulferdust - Neurose - Dusty Road - Zebra Noir - Too Hot For Radio

Vuolla - Nightmare Enemy - Embrace The Abandoned - Humavoid

Pax America - Blueswille - The South Coast Wolves - Bluesnake - Tapani Miettinen Band - 

Hotbones - Rumble Blues Band - Trick Bag - Thomas Nobody

The Backstabbers - Rock Cadillac - Lionhide - Alcantaria - Deathproof

Inkvisitor - Block Buster - Stallion

Park Mamas - Suicide Machine - Toxic Shepherd

Kuoleman Galleria - Nodding Sky - TMAHL

God Disease - Shrapnel Storm - Devenial Verdict - Cauldron Of Hate

7 Day Miracle - Stråle

Ministry Of Debauchery - Kevätlaskos - Event Relentless - 2 Wolves - Northern Genocide

Lauantai - For Tomorrow - Folio Oliot

Mötherhead - Kärkäs - Arkadia - Perpetual Rage

Crimcon Sun - Volymian - Saint For Mass Production

Rockin´ 45 - Shotgun Cherry & the Outlaws - The Rockanites

Mangustix - Skidmarkz - Rubberduck Ltd

Thrashless (EST) - Nuclear Omnicide - Unhoped - Aratic

Dementia (GER) - Jumalation - Axegressor - ArchiTorture

Serpico - Waltacunta - Moonstrux

Astralion - Pussy Regurgitation - Hatefury - Tragic Kids - Rutsa

Softcore Suicide - Sinful Society - Alley Stabbers

Steamgoblin - Stone Monolith - Sydäntalvi

Aktaion (SWE) - Coraxo - Machinæ

Wrathrone - Antagonist Zero - Final Dawn

Viper Arms - aCore - Blue In The Face

Between Bodies - Raatopaikka - Naakan Kosto

Dead Flowers - Huoleton Huominen - Entäs Peltonen

Azazel - Sacrificium Carmen - Kyy - Blood Chalice

Machinæ - Sister Capricorn - Mika Kitka

Tara - Johnny B. ja Pimeyden Ystävät - Sielurisat - Mentalface

Lubricant - Galvanizer - Cadaveric Incubator

Hurricane Ride - The Rockin´ 45 - The Rockanites - Hotbones

Amanita Virosa - Grimace - Gira - Urbanisteria (RUS) - Nitroforce 9

Destractive - Numento - Mangled Hands - Ruinside - Bloodride

Ovenizer - Kausalgia - Social Stain - Kozilek - Ten After Dawn - Ideomotor

The Glam Jam - Purtenance - Mörbid Vomit - Retaliatory Measures - Aratic

Balckcurrent - White Noise Broadcast - Dirty Frank - The Motorfuckers

Wainot - Dionysian Band - Kuka W...? - Ode In Black - 7 Day Miracle

Beneath The Endless - Slave Hands - ApeX - Blackment

Rio Grande Hombres plays ZZ Top - Avohaava - The Muddyboys

Deathproof - Verjagen - Metacca

The Rivet - DIP - Lakewood Experiment - Bootleg - Ten Beers After

Rawbeena (KEN) - Toinen Kadunpoika - JXO - TBR - Dj Aksim Nenomit & TKP HOST

Bluesnake - Free Elactric Blues Band - Division six

Mansesteri - Roots and Bones - Crimsonic - Honey Hellraiser - Dead End Scene

Routaraja - Projektio - Prime Time Violence - Roadog - Strength Val - thescape

Void In Black - Black .44 - Stone Monolith - Kostume - Johnny B. ja Pimeyden Ystävät

Bastu - Prinssi Rohkea ja Erämaan Rotat - Sielurisat

Gaspar - Stone Relic - aCore - Firecane - Blackedge

CCH - Syyttömät - Pyhä Sylvi - Thermate - Fubear - Electric Wheels of Confusion

Solid Waste - Jay De Lay - Mo´ South - Singletone - Halfway Joe

Soulwound - Rajalla - Torchia - Saltwater Jinx - Southern Fruits

Kindred Spirits - Tutkimus - Äärirajat - Vuolla - Lucidity - Alabama Kush

Mind Of Doll - Primal - Nihile - The Rounders - Rubberduck Ltd - Kaneli

Ceaseless Torment - (Psychoparalysis) - Gorephilia - Cadaveric Incubator - Devenial Verdict

Malicious Death - ArchiTorture - Jumalation - Nuclear Omnicide - Scales

SaraLee Band - Serpent`s Aim - Tulisaderankka - Solanas - Generation Divided

Recoils - Roger Rabbit & The Blue Carrots - Dizzy Bastard - Safiiri

Hellhole Generator - White Noise Broadcast - Blackcurrent

Lunk - Äidin Ystävä - Strawfishbone - Organic Machine

Thomas Nobody - Katala Yritys - Äidin Ystävä - Valkeat Varjot - Rebound 

Machinae - Vile Caliber - N.E.M.O. -  Diäb Soulé - Freedomination - (Psychoparalysis)